Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o sprzedaży końcowej węgla

Informujemy, że w związku z art. 14a ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 2236), Gmina Zdzieszowice przystępuje do sprzedaży końcowej węgla.

Termin składania wniosków o zakup: od 11-05-2023 r. do 30-06-2023 r.

Szacunkowa ilość paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej: około 37,56 ton węgla groszek

Cena za tonę paliwa stałego: 1 740,00 zł

Wnioski o zakup będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia do urzędu do wyczerpania ilości paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej.    

Do sprzedaży końcowej nie stosuje się ograniczeń ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego  gospodarstwa domowego. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, węgiel mogą zakupić mieszkańcy innych gmin na podstawie zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi ta osoba fizyczna, dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego.

PDFwniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego w ramach zakupu końcowego (81,40KB)

ODTwniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego w ramach zakupu końcowego (33,84KB)